Choroba popromienna
Choroba popromienna

Choroba popromienna to zespół objawów, które są efektem promieniowania jonizującego oddziałującego na ludzki organizm. Jakie mogą być jej przyczyny? Co należy zaliczyć do najpopularniejszych objawów? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

czytaj całość »
Skażenie radioaktywne w Goiânii
Skażenie radioaktywne w Goiânii

13 września, kiedy w w miejscowości Goiânia położonej w centralnej części Brazylii doszło do ogromnej tragedii. Na terenie zlikwidowanej 3 lata wcześniej kliniki radioterapii z niewiadomych względów pozostawiony został pojemnik zawierający cez-137, służący do zwalczania komórek rakowych. Wypadek jądrowy spowodowany był bezmyślnością i ciekawością, oraz chciwością.

czytaj całość »
Radioaktywne zegarki, Radium Girls
Radioaktywne zegarki, Radium Girls

Niczego nie świadome dziewczyny często malowały radioaktywną farbą luminesencyjną tarcze zegarków. Pracownice fabryki zabierały ją też do domu, aby bawić się z rodzeństwem, bądź też użytkowały ją do własnych celów. Stosunkowo szybko zaczęły też odczuwać pierwsze objawy kontaktu z promieniotwórczym pierwiastkiem – bolące, wypadające zęby, stały ból kości, osłabienie.

czytaj całość »
Co to jest Urbex?
Co to jest Urbex?

Dlaczego Urbex jest taki popularny? Na czym polega? Dziś to coraz częstsza forma spędzania wolnego czasu lub hobby. Są jednak osoby wśród nas, które nie miały jeszcze okazji się z tym spotkać i to dla Was krótki wstęp o tym, czym tak naprawdę jest Urbex, czyli Urban Exploration (miejska eksploracja).

czytaj całość »
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl