Profesjonalne mierniki pola elektromagnetycznego. Urządzenia o wysokiej dokładności pomiaru od sprawdzonych producentów. Miernik pola elektromagnetycznego, znany także jako miernik EMF, to urządzenie służące do pomiaru siły i częstotliwości pola elektromagnetycznego (EMF) w danym miejscu. Pola elektromagnetyczne powstają w wyniku działania urządzeń elektrycznych i elektronicznych, takich jak komputery, telewizory, telefony komórkowe, sieci bezprzewodowe, ale także z linii elektroenergetycznych i innych źródeł.

Mierniki pola elektromagnetycznego

Miernik promieniowania elektromagnetycznego

Mierniki pola elektromagnetycznego pozwalają na pomiar natężenia promieniowania elektromagnetycznego. W zależności od modelu i producenta, mierniki EMF mogą mieć różne zakresy pomiarowe, dokładności i funkcje, takie jak średnia wartość, maksymalna wartość i wartość szczytowa. Takie funkcje posiada Milerd HiRange, a dodatkowo w odróżnieniu od innych tego typu urządzeń pomiarowych pozwala on na pomiar przyjętej w danym okresie czasu dawki promieniowania elektromagnetycznego. Milerd HiRange to także miernik promieniowania 5G.

Mierniki pola elektromagnetycznego są stosowane w wielu dziedzinach, takich jak inżynieria elektryczna, ochrona środowiska, medycyna, a także badania nad wpływem pól elektromagnetycznych na zdrowie. W szczególności, mierniki promieniowania elektromagnetycznego są przydatne w ocenie ryzyka związanego z ekspozycją na promieniowanie elektromagnetyczne, które mogą wpływać na zdrowie ludzi i zwierząt, a także w monitorowaniu poziomów promieniowania elektromagnetycznego w miejscach pracy, domach i miejscach publicznych.

 

Mierniki 5G

Spośród oferowanych urządzeń dwa - Milerd HiRange i TriField TF2 umożliwiają pomiar częstotliwości sieci piątej generacji (5G). Oba urządzenia umożliwiają pomiar sieci 5G wykorzystywanych w Polsce. Miernik promieniowania TriField TF2 mierzy częstotliwości 5G do 6 GHz, a miernik promieniowania Milerd HiRange posiada szerszy zakres pomiarowy i mierzy częstotliwości do 8 GHz. Ten zakres pracy miernika jest znacznie większy niż mają amatorskie mierniki pola PEM. Wysoki zakres pracy sprawia, że oba urządzenia to mierniki promieniowania 5G i pozwalają na samodzielny pomiar promieniowania elektromagnetycznego (promieniowanie od urządzeń elektrycznych, stacji trafo, linii napowietrznych i podziemnych) oraz promieniowania mikrofalowego (RF) od sieci radiowych, radarów, telefonów komórkowych, nadajników telewizyjnych i telekomunikacyjnych.

Multitester Soeks Ecovisor F4 posiada wbudowany miernik pola elektromagnetycznego, który ma niższy zakres pracy i wykonuje pomiar dla niższych częstotliwości promieniowania elektromagnetycznego (sieci elektryczne, urządzenia RTV/AGD itp) i nie mierzy częstotliwości sieci piątej generacji.

 

Konsekwencje promieniowania elektromagnetycznego

Wpływowi pola elektromagnetycznego podlegają wszystkie organizmy żywe - zarówno ludzie jak i zwierzęta. Wszyscy podlegamy działaniu pola magnetycznego naszej planety, która jest jak wielki magnes. Część badaczy uważa, że silne pole magnetyczne wywiera wpływ na układ nerwowy człowieka i powoduje na przykład opóźnienia w czasie reakcji. Z kolei u roślin działanie silnych pól magnetycznych wywołuje kurczenie się komórek i zmiany w błonach komórkowych. Naukowcy przeprowadzali badania polegające na odizolowaniu zwierząt i roślin od pola magnetycznego Ziemi i w czasie eksperymentu zaobserwowano związane z tym zaburzenia rozwoju roślin i zwierząt. Na tej podstawie powstały dopuszczalny normy pola elektromagnetycznego.

 

Pole elektromagnetyczne

W jaki sposób możemy zmierzyć pole elektromagnetyczne? Najlepiej wykorzystać do tego celu profesjonalny miernik promieniowania elektromagnetycznego. Takie urządzenia zapewniają wysoki zakres pomiarowy i precyzję pomiaru - ich wyniki nie mogą zostać zakłócone, a dzięki dokładnej kalibracji pomiar jest zawsze dokładny. Miernik pola elektrycznego i pola magnetycznego to urządzenie, które posłuży na lata dzięki solidnej konstrukcji i precyzyjnej kalibracji fabrycznej. Znając wyniki pomiarów możliwa jest skuteczna ochrona przed polem elektromagnetycznym i skutkami szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego. Jego negatywny wpływ można zniwelować na przykład stosując tkaniny ekranujące pole elektromagnetyczne.

 

Elektrosmog

Elektrosmog to promieniowanie elektromagnetyczne pochodzące ze źródeł sztucznych, wytworzonych przez człowieka. Elektrosmog jest wywoływany przede wszystkim przez urządzenia wykorzystywane do transmisji bezprzewodowej takie jak stacje bazowe telefonii komórkowej, telefony, telewizory, routery, a także mikrofalówki, linie wysokiego napięcia i instalacje elektryczne. Silne zagęszczenie źródeł emitujących pole elektromagnetyczne w domu zwiększa obciążenie smogiem elektromagnetycznym dla jego mieszkańców. Dwie główne składowe elektrosmogu to pole elektryczne i pole magnetyczne. Pomiar tych składowych umożliwia miernik pola elektromagnetycznego.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl