Myjki do żywności usuwają zarazki, bakterie, wirusy, drobnoustroje z powierzchni owoców, warzyw, mięsa, także oczyszczają warzywa z pestycydów. Dzięki wykorzystaniu dwóch technologii ozonowania i ultradźwięków urządzenia te usuwają 99,9% zanieczyszczeń.

Myjka do owoców i warzyw jest bardzo prosta w obsłudze. Wystarczy umieścić urządzenie w wodzie razem z oczyszczanymi przedmiotami i włączyć myjkę na kilka minut, po wyjęciu z wody produkty są gotowe do spożycia.

Warto dbać o jakość spożywanej żywności - jak pokazują raporty Najwyższej Izby Kontroli żywność w Polsce nie jest dobrej jakości, dochodzi nawet do fałszerstw z nią związanych. Nagminnie stosowane są konserwanty, pestycydy i środki chemiczne mające zwiększyć plony.

Myjki do żywności

Food Cleaner - Oryginalna Myjka do Żywności Food Cleaner - Oryginalna Myjka do Żywności
Cena:

640,00 zł

Cena regularna: 1 000,00 zł

  • promocja

Myjka ozonowa

Myjka ozonowa to urządzenie, które pozwala na ozonowanie żywności ma na celu zniszczenia mikroorganizmów, takich jak bakterie, wirusy, pleśnie i drożdże, które mogą powodować zepsucie żywności i choroby przenoszone przez żywność. Ozonowanie eliminuje również substancje niepożądane w żywności - chemikaliów, takich jak pestycydy i herbicydy, które mogą znajdować się na powierzchni niektórych produktów spożywczych. Skuteczność ozonowania jest znacznie wyższa jeśli jest stosowane równolegle z oczyszczanie ultradźwiękami. Wykorzystanie ozonu razem z ultradźwiękami jest pozbawione wad jakie wiążą się z używanie klasycznych ozonatorów - więcej o tym na naszym blogu: ozonowanie żywności wady.

Ozonowanie jest uważane za skuteczną metodę dezynfekcji, ponieważ ozon jest bardzo silnym utleniaczem i szybko reaguje z substancjami organicznymi. Ponadto, po zakończeniu procesu ozonowania, ozon szybko ulega rozpadowi i zamienia się z powrotem w tlen, co oznacza, że nie pozostaje żadna substancja chemiczna ani toksyczny pozostały produkt dezynfekcji na żywności.

Ozonowanie jest stosowane w przemyśle spożywczym do dezynfekcji wody do picia, powietrza, powierzchni sprzętu, opakowań i samej żywności. 

 

Myjka ultradźwiękowa

Ultradźwięki to fale dźwiękowe o częstotliwości powyżej 20 kiloherców, co oznacza, że są poza zakresem słyszalnym dla ludzkiego ucha. W porównaniu do dźwięków o niższych częstotliwościach, ultradźwięki mają krótsze długości fali i wyższą energię.

Ultradźwięki są stosowane w wielu dziedzinach, w tym w medycynie, przemyśle, badań naukowych i inżynierii. W medycynie, ultradźwięki są wykorzystywane do obrazowania narządów, diagnozowania chorób, leczenia skurczów mięśni, usuwania kamieni nerkowych i innych zastosowań. W przemyśle, ultradźwięki są stosowane do czyszczenia, spawania, cięcia, formowania, emulgowania i innych procesów.

Technologia ultradźwiękowa została udoskonalona i obecnie możliwe jest stosowanie znacznie większej ilości drgań niż w klasycznych urządzeniach ultradźwiękowych. Nowa technologia to oczyszczanie megasoniczne - Megasonic Cleaning. Technologia oczyszczania megasonicznego pozwala na uzyskanie 1 200 000 drgań na sekundę. Zapewnia to jeszcze lepszą skuteczność oczyszczania produktów spożywczych niż w klasycznych myjkach ozonowo-ultradźwiękowych. Z myjek do żywności z technologii Megasonic Cleaning korzysta obecnie tylko Milerd Detoxer.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl