Oczyszczanie warzyw z pestycydów
Oczyszczanie warzyw z pestycydów

Oczyszczanie warzyw z pestycydów

Wielu z nas zadaje sobie pytanie, jak skutecznie oczyszczać owoce i warzywa z zanieczyszczeń i pestycydów, które tak bardzo wpływają na nasz stan zdrowia. Czy mycie owoców i warzyw pod czystą wodą jest wystarczające? Jak zadbać o spożywanie zdrowych, czystych i zdezynfekowanych ogórków, cukinii, truskawek i jagód? Niestety nawyk oczyszczania warzyw zimną wodą zdecydowanie nie wystarcza. Jaka jest więc najlepsza metoda mycia warzyw i jak myć owoce?

 

Dlaczego należy myć warzywa?

Na wstępie warto jest wyjaśnić czym tak naprawdę są pestycydy, bo choć nazwa jest dość popularna, to nie każdy wie, czym one właściwie są. Zgodnie z ich definicja są to substancje stosowane do niszczenia szkodliwych organizmów celem ochrony roślin uprawnych, ale również lasów, produktów żywnościowych, zwierząt i zbiorników wodnych. Zastosowanie pestycydów w rolnictwie przyniosło ogromne zmiany – wzrosła ilość plonów roślin jadalnych, a zmniejszyła się ilość epidemii wśród roślin i zwierząt, co przyniosło kolejne zyski i zwiększenie się produkcji. Niestety, mimo wielu zalet mają one również bardzo negatywny skutek na zdrowie, a nawet życie człowieka. Zwiększenie plonów osiągnięto przez zwiększenie stężenia pestycydów i substancji jak środki ochrony roślin. Pestycydy znajdują się w żywności, glebie, wodzie oraz powietrzu, a zgromadzone w organizmie człowieka mają wpływ na procesy rakotwórcze, mogą je zapoczątkować, lub nasilać, a także zaburzają gospodarkę hormonalną człowieka, co prowadzi do wielu chorób, a nawet śmierci.

 

Usuwanie pozostałości pestycydów

Najlepiej oczywiście zakupić warzywa i owoce najlepszej jakości, ale nie zawsze jest to możliwe. W czasach tak dużej popularności środków chemicznych niestety stosowanie pestycydów jest nagminne. Jak zatem chronić się przed pestycydami i czy oczyszczanie owoców i warzyw ma na to wpływ? Opisujemy też inne popularne metody usuwania pestycydów z żywności jak ozonowanie żywności

 

Oczyszczanie warzyw

 

Jak usunąć pestycydy z warzyw i owoców?

Jak myć owoce i warzywa z pestycydów? Jak wykazują najnowsze badania, mycie owoców i warzyw to pierwszy, milowy krok ku zdrowiu. Niewidoczne dla oka zanieczyszczenia zatruwające nasz organizm są praktycznie nie do usunięcia pod bieżącą wodą. Dlatego, aby pozbyć się zarazków został stworzony Milerd Detoxer! Dzięki temu urządzeniu oczyszczanie żywności jest szybkie i przyjemne. Zastosowanie technologii ultradźwiękowej pozwala na usunięcie zanieczyszczeń takich jak jaja pasożytów, metali ciężkich czy pyłów, a nasycenie wody ozonem natychmiast niszczy pestycydy, glifosat, bakterie i grzyby, dezynfekując powierzchnię mytych produktów. Oczyszczanie warzyw z pestycydów jest tym bardziej istotne, że zdrową, zbilansowana dieta człowieka powinna składać się w 50-60% z owoców i warzyw! 

 

Jak usunąć pestycydy 

  

Myjka ozonowo-ultradźwiękowa Milerd Detoxer

Oczyszczanie warzyw i owoców to nie jedyna funkcja urządzenia Milerd Detoxer. Myjka do żywności ma nie tylko usunąć pestycydy z produktów spożywczych. Oprócz mycia owoców i warzyw i zmniejszenia poziomu pestycydów w nich myjka dezynfekuje również mięso, ryby, nasiona, a także przedmioty użytku domowego, takie jak noże, klucze, deski kuchenne, smoczki dla dzieci, zabawki, lub okulary. Dodatkowo Milerd Detoxer niweluje nieprzyjemne zapachy, co ułatwia utrzymanie domu w czystości i higienie. Cały proces mycia trwa nie więcej niż 10 minut, więc nawet najbardziej zabiegani chętnie z niego skorzystają. Dbając o siebie dbamy również o naszych najbliższych, ich zdrowie i zadowolenie z pysznych, smacznych, a przede wszystkim zdrowych potraw. 

 

Myjka do oczyszczania warzyw

 

Oczyszczanie warzyw i owoców

Myjka ozonowo-ultradźwiękowa to doskonały pomocnik w kuchni, dbający o nasze zdrowie i dobre samopoczucie. Oczyszczanie warzyw i owoców staje się szybkie i przyjemne, a nowoczesny design urządzenia wpisuje się w kanony mody nawet tych najbardziej wymagających. Myjka usunie pozostałości pestycydów i środki ochrony roślin z powierzchni warzyw i powierzchni owoców. Myjka do żywności jest obecnie najskuteczniejszą i najwygodniejszą metodą usuwania pestycydów. Pamiętajmy, że oczyszczanie i usunięcie pestycydów to ważny krok, aby żyć w zdrowiu długie lata, bo nie ma przecież nic cenniejszego od zdrowia!

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl