Jak myć owoce i warzywa z pestycydów?
Jak myć owoce i warzywa z pestycydów?

Jak myć owoce i warzywa z pestycydów?

Jak myć owoce i warzywa z pestycydów, aby nie stanowiły zagrożenia dla organizmu? Czym są pestycydy. Aby skutecznie zwalczyć wroga, musimy go dobrze poznać. Opisujemy dla was czym są pestycydy, dlaczego znajdują się w żywności i jak myć owoce i warzywa aby skutecznie pozbyć się pestycydów. Oczyszczanie warzyw i owoców ma duży wpływ na nasze zdrowie!

 

Co to są pestycydy?

Pestycydy to najprościej tłumacząc środki ochrony roślin, które mają na celu zabezpieczenie upraw, warzyw i owoców. Dzielą się one na trzy grupy:

  • Fungicydy – których zadaniem jest utrzymanie roślin w dobrej kondycji przed grzybami i pleśnią, oraz zapobiegnięcie chorobom przez nie wywoływanym.
  • Insektycydy – mające działanie ochronne przed insektami takimi jak np. mszyce, które widocznie obniżają plony.
  • Herbicydy – odpowiedzialne za eliminację chwastów, które zabierają światło, wodę i składniki odżywcze uprawom, a także utrudniają zbiór plonów i podnoszą koszty ich usuwania i suszenia.

 

Pestycydy w żywności

Stosowanie pestycydów, oraz dopuszczalne normy ich pozostałości na żywności są ściśle określone przez rozporządzenia prawne dla całej Unii Europejskiej, bo choć zastosowanie ich ma wiele plusów, to nadużycie ich może być bardzo niebezpieczne. Jedną z największych zalet jest zdecydowane polepszenie się jakości i ilości plonów jadalnych roślin, zmniejszenie się występowania epidemii wśród zwierząt hodowlanych, a co za tym idzie zwiększyła się produkcja mięsa, jaj czy mleka, co poprawiło podaż żywności. W dzisiejszych czasach ciężko jest spotkać produkty, które nie są pryskane. Niestety, ich nadmiar i pozostałości są niezwykle szkodliwe dla naszego zdrowia, a nawet i życia. Mycie owoców i warzyw z pestycydów może uchronić nas przed takimi skutkami jak: zatrucia żołądkowe, działania toksyczne, białaczka, zaburzenie pracy gospodarki enzymatycznej i hormonalnej, a nawet nowotwory złośliwe (które w efekcie prowadzą do śmierci).

 

Myjka do usuwania pestycydów

 

Jak pozbyć się pestycydów?

Czy istnieje szansa na zdrowe i czyste warzywa na talerzu? Ależ oczywiście! Mycie owoców i warzyw z pestycydów nie jest takie straszne! Aby skutecznie myć owoce i warzywa wystarczy poznać kilka trików, którymi chętnie się podzielimy.

Najprostszym, pierwszym krokiem, aby uchronić się przed negatywnym działaniem pestycydów są zakupy u sprawdzonych rolników. Dzięki temu mamy pewność, że nasze produkty nie były dodatkowo traktowane chemią pozwalającą na długi transport. Jeśli nie mamy takiej możliwości i zakupy wykonujemy w markecie to postarajmy się o nie kupowanie warzyw i owoców w foliach. Produkty na wagę mają krótszą datę przydatności a to oznacza mniej pestycydów. Również gotowanie na parze ma wpływ na częściowe pozbycie się pestycydów z gotowanych owoców i warzyw. Nie wierzmy też bezwzględnie w "ekologiczne" oznaczenia owoców i warzyw - często różnią się od tych "zwykłych" tylko ceną i opakowaniem.

Jak upewnić się, że nasz sąsiad albo ulubiony sklep nie stosuje dużych ilości środków ochrony roślin? W tym celu polecamy użycie testera żywności Soeks Ecovisor F4. To urzadzenie pozwoli sprawdzić ogólną jakość nieprzetworzonych produktów spożywczych. Soeks Ecovisor sprawdzi nie tylko owoce i warzywa - urządzenie określi też jakość mięsa, ryb i owoców morza.

 

Soeks Ecovisor F4

 

Mycie owoców i warzyw

Jak skutecznie myć owoce i warzywa? Jak usunąć pestycydy z warzyw i owoców? Można stosować kąpiel w roztworze wody z octem jabłkowym. Do tego potrzebujemy miskę z zimną wodą (około ¾ pojemnika), oraz ocet jabłkowy (lub spirytusowy) ¼ części miski. Mieszamy wodę z octem, po czym zanurzamy w niej nasze produkty na około 20-30 minut. Zapach octu ulatnia się bardzo szybko, bez obaw! Po tym czasie myjemy owoce i warzywa pod bieżącą wodą i gotowe.

Innym sposobem na to, jak usunąć pestycydy z warzyw i owoców jest kąpiel w wodzie z sodą. Tutaj również potrzebujemy pojemnik, oraz na 1 litr zimnej wody potrzebna jest duża łyżka sody oczyszczonej. Mycie owoców i warzyw z pestycydów przez 12-15 minut w tym roztworze pozwala na usunięcie do 90% zanieczyszczeń.

 

Jak skutecznie myć owoce i warzywa?

Niestety obie opisane metody są czasochłonne i niewygodne. Codziennie ich stosowanie jest bardzo uciążliwe. Niestety nie są one też w pełni skuteczne - usuwane są głównie zanieczyszczenia stałe, osad, który widzimy. Duża część pestycydów, bakterii, pasożytów i inne szkodliwe substancje w żywności nie są usuwane. Zastanawiacie się pewnie, czy jest skuteczniejsze i wygodniejsze rozwiązanie pozwalające skutecznie myć owoce i warzywa? Odpowiedź brzmi tak.

 

Myjka Milerd Detoxer

 

Usuwanie pestycydów z Milerd Detoxer

Jeśli chcecie poznać najskuteczniejszy sposób na to, jak myć owoce i warzywa z pestycydów, musicie poznać Milerd Detoxer. Nowoczesne urządzenie, myjka do warzyw i owoców, która w zaledwie 10 minut zapewni czystość i świeżość mytym produktom. Jej działanie zostało potwierdzone między innymi w UFAG Laboratorien w Szwajcarii, a także w laboratoriach w Polsce. Jak działa myjka do żywności i na czym polega jej fenomen?

Milerd Detoxer doskonale wie, jak usunąć pestycydy z warzyw i owoców, a to za sprawą połączenia siły aktywnego tlenu (ozonu) oraz systemu Megasonic Cleaning. Ten pierwszy działa jak delikatna miotełka usuwając nawet te trudne do usunięcia pleśń, toksyny, pestycydy, a także bakterie, wirusy i jaja pasożytów. Czyszczenie Megasoniczne to ultradźwięki o wysokiej częstotliwości (nawet do 1 200 000 drgań na sekundę), które pozwalają na bardzo delikatne i dokładne usuwanie glifosatu z mytych powierzchni. Milerd Detoxer niweluje nieprzyjemne zapachy. Dodatkowo Milerd Detoxer nie ogranicza się jedynie do mycia owoców i warzyw – z jego pomocą dokładnie umyjemy mięso, ryby, kasze, ryż, przedmioty użytku codziennego, dziecięce, plastikowe zabawki, okulary, czy też klucze. Myjka do żywności to prawdziwy przełom w usuwaniu zanieczyszczeń. Jej zaletą jest też nowoczesny design wpisujący się w wystrój każdej kuchni, duży, dotykowy wyświetlacz LCD, a także bardzo proste i intuicyjne menu.

 

Oczyszczanie warzyw i owoców z pestycydów

 

Jak prawidłowo myć owoce i warzywa?

Jeśli nadal nie mamy przekonania co do tradycyjnych ręcznych metod mycia owoców i warzyw z pestycydów to myjka do żywności Milerd Detoxer jest rozwiązaniem. Urządzenie w przeciągu kilku minut z łatwością pozbywa się metali ciężkich, brudu, zarodników pasożytów, oraz pozostałości po stosowaniu środków ochrony roślin czy glifosatu. Myjka Detoxer to odpowiedź na pytanie jak myć owoce i warzywa z pestycydów.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl