Tkaniny ekranujące i farby ekranujące wykorzystywane do ekranowania. Zapewniają skuteczną ochronę przed PEM czyli promieniowaniem elektromagnetycznym emitowanym przez urządzenia - telefony komórkowe, nadajniki i anteny stacji bazowych wszystkich sieci: 2G GSM/GPRS, 3G UMTS/HSPA, 4G LTE, 5G, telewizja cyfrowa, radary, routery. Tkanina ekranująca ADR TEX i farba ekranująca NoEM zapewniają także ochronę przed polem elektrycznym wytwarzanym przez instalacje, kable i urządzenia elektryczne i elektroniczne. Są to skuteczne rozwiązania redukujące elektrosmog.

ADR TEX jest tkaniną ekranującą pole elektromagnetyczne (PEM), która nie wymaga uziemienia. Do ekranowania wykorzystano metodę opracowaną przez ADR®Technology. Skuteczność ekranowania przez tkaninę ADR TEX została potwierdzona w badaniach laboratoryjnych.

W naszej ofercie dostępne są mierniki promieniowania 5G. Urządzenie pozwala na pomiar niskich i wysokich częstotliwości pola elektromagnetycznego i promieniowania sieci 5 generacji.

Farby i tkaniny ekranujące

Tkanina ekranująca

Tkanina ekranująca to specjalistyczny materiał, który ma za zadanie blokować promieniowanie elektromagnetyczne, chroniąc nas przed jego negatywnym wpływem na zdrowie. Wykorzystuje się ją w różnych dziedzinach, takich jak przemysł, medycyna, a także w codziennym życiu, gdzie pomaga zabezpieczyć nas przed elektrosmogiem generowanym przez urządzenia elektroniczne.

Tkaniny ekranujące pole elektromagnetyczne

Ekranowanie przy wykorzystaniu tkaniny ADR TEX umożliwia efektywne rozwiązanie problemu ochrony człowieka przed działaniem pola elektromagnetycznego w wysokich częstotliwościach, w tym wykorzystywanych przez telefonię komórkową oraz Wi-Fi oraz w pola elektrycznego w niskich częstotliwościach. Tkaniny ADR TEX dostępne są w różnych rozmiarach co pozwala dobrać je stosownie do potrzeb.

Jak działa tkanina ekranująca?

Tkanina ekranująca pole elektromagnetyczne działa na zasadzie tzw. ekranowania elektromagnetycznego. Polega to na tworzeniu bariery, która pochłania lub odbija promieniowanie elektromagnetyczne, nie dopuszczając go do wnętrza chronionego obszaru. Tkanina ekranująca zawiera w swojej strukturze włókna metaliczne, takie jak srebro czy miedź, które są doskonałymi przewodnikami elektryczności. Dzięki temu, tkanina jest w stanie skutecznie blokować promieniowanie elektromagnetyczne, nie wpuszczając go do wnętrza chronionego obszaru.

Ochrona przed polem elektromagnetycznym

Tkaniny ekranujące ADR TEX cechuje wysoka zdolność ekranowania w zakresie częstotliwości 1Hz – 3 GHz. Opracowane nanokompozyty ADR®TECHNOLOGY mogą znaleźć zastosowanie do ekranowania aparatury badawczej, a także w diagnostyce medycznej (jądrowego rezonansu magnetycznego: NMR, NMRI oraz elektronowego rezonansu paramagnetycznego: EPR) oraz stacji nadawczych telefonii komórkowej. W celu ochrony przed nadmiernym poziomem fal elektromagnetycznych dobrze jest sprawdzić promieniowanie PEM w domu.

Tkanina ekranująca - zastosowania

Materiały ekranujące mogą być stosowane w codziennym życiu. Przykłady zastosowań tkanin takich jak ADR TEX to:

  • ochrona przed promieniowaniem elektromagnetycznym generowanym przez telewizory, komputery, telefony komórkowe czy inne źródła promieniowania elektromagnetycznego,

  • ekranowanie okien i drzwi, aby zminimalizować wpływ promieniowania elektromagnetycznego z zewnątrz,

  • ochrona przed elektrosmogiem w sypialni, poprzez zastosowanie tkaniny ekranującej jako baldachimu nad łóżkiem,

  • zabezpieczenie kabli elektrycznych, aby ograniczyć promieniowanie elektromagnetyczne generowane przez przewody.

Warto zwrócić uwagę, że tkanina ekranująca może być stosowana nie tylko w domu, ale również w miejscach pracy, szkołach czy placówkach medycznych, gdzie promieniowanie elektromagnetyczne może mieć negatywny wpływ na zdrowie pracowników, uczniów czy pacjentów.

 

Farba ekranująca

Farba ekranująca pochłaniająca promieniowanie elektromagnetyczne

Farba NoEM to farba ekranująca pola elektryczne stworzona w oparciu o technologię Ceraqion. Farba ekranująca pochłania częstotliwości w zakresie od 0,1 do 100 000 Hz . Pochłania także pole sieci domowej 230 V- 50 Hz, natomiast nie zakłóca fal radiowych oraz telewizyjnych. Pozwala na odbiór sieci komórkowej i Wi-Fi.

Ekranowanie elektromagnetyczne pomieszczeń

Zawarte w farbie NoEM cząsteczki wody uwięzione w strukturach porowatych ceramiki, ekranują szkodliwe pole elektryczne poprzez absorpcję, co skutkuje zmniejszeniem pola elektromagnetycznego w pomieszczeniach gdzie farba jest stosowana.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl