Tkaniny ekranujące i farby ekranujące wykorzystywane do ekranowania. Zapewniają skuteczną ochronę przed PEM czyli promieniowaniem elektromagnetycznym emitowanym przez urządzenia - telefony komórkowe, nadajniki i anteny stacji bazowych wszystkich sieci: 2G GSM/GPRS, 3G UMTS/HSPA, 4G LTE, 5G, telewizja cyfrowa, radary, routery. Tkanina ekranująca ADR TEX i farba ekranująca NoEM zapewniają także ochronę przed polem elektrycznym wytwarzanym przez instalacje, kable i urządzenia elektryczne i elektroniczne. Są to skuteczne rozwiązania redukujące elektrosmog.

ADR TEX jest tkaniną ekranującą pole elektromagnetyczne (PEM), która nie wymaga uziemienia. Do ekranowania wykorzystano metodę opracowaną przez ADR®Technology. Skuteczność ekranowania przez tkaninę ADR TEX została potwierdzona w badaniach laboratoryjnych.

W naszej ofercie dostępne są mierniki promieniowania 5G. Urządzenie pozwala na pomiar niskich i wysokich częstotliwości pola elektromagnetycznego i promieniowania sieci 5 generacji.

Farby i tkaniny ekranujące

Tkanina ekranująca

Tkaniny ekranujące pole elektromagnetyczne

Ekranowanie przy wykorzystaniu tkaniny ADR TEX umożliwia efektywne rozwiązanie problemu ochrony człowieka przed działaniem pola elektromagnetycznego w wysokich częstotliwościach, w tym wykorzystywanych przez telefonię komórkową oraz Wi-Fi oraz w pola elektrycznego w niskich częstotliwościach. Tkaniny ADR TEX dostępne są w różnych rozmiarach co pozwala dobrać je stosownie do potrzeb.

Ochrona przed polem elektromagnetycznym

Tkaniny ekranujące ADR TEX cechuje wysoka zdolność ekranowania w zakresie częstotliwości 1Hz – 3 GHz. Opracowane nanokompozyty ADR®TECHNOLOGY mogą znaleźć zastosowanie do ekranowania aparatury badawczej, a także w diagnostyce medycznej (jądrowego rezonansu magnetycznego: NMR, NMRI oraz elektronowego rezonansu paramagnetycznego: EPR) oraz stacji nadawczych telefonii komórkowej.

 

Farba ekranująca

Farba ekranująca pochłaniająca promieniowanie elektromagnetyczne

Farba NoEM to farba ekranująca pola elektryczne stworzona w oparciu o technologię Ceraqion. Farba ekranująca pochłania częstotliwości w zakresie od 0,1 do 100 000 Hz . Pochłania także pole sieci domowej 230 V- 50 Hz, natomiast nie zakłóca fal radiowych oraz telewizyjnych. Pozwala na odbiór sieci komórkowej i Wi-Fi.

Ekranowanie elektromagnetyczne pomieszczeń

Zawarte w farbie NoEM cząsteczki wody uwięzione w strukturach porowatych ceramiki, ekranują szkodliwe pole elektryczne poprzez absorpcję, co skutkuje zmniejszeniem pola elektromagnetycznego w pomieszczeniach gdzie farba jest stosowana.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl