Konserwanty w żywności
Konserwanty w żywności

Produkty spożywcze i zastosowane w nich substancje dodatkowe mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Dobrze znać właściwości substancji dodawanych do produktów spożywczych. Rodzaje konserwantów stosowanych przy produkcji żywności najłatwiej podzielić na trzy podstawowe grupy.

czytaj całość »
Szkodliwe substancje w żywności
Szkodliwe substancje w żywności

Czym naszprycowana jest dzisiaj żywność? Substancje słodzące, chemiczne dodatki i ulepszacze, szkodliwe substancje dodatkowe. Niewielu z nas kontroluje to, co kupujemy w sklepie. Zwracamy uwagę na czym skupić się podczas codziennych zakupów, aby uchronić się od problemów ze zdrowiem.

czytaj całość »
Urządzenie do mierzenia azotanów w żywności
Urządzenie do mierzenia azotanów w żywności

Azotany w dopuszczalnych dla człowieka normach mają wiele plusów. Niestety, w żołądku, pod wpływem bakterii azotany przekształcają się w azotyny, które w nadmiarze są bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Z badań wynika, że ¼ azotanów wchłoniętych przez człowieka przekształca się w toksyczne azotyny, a te z kolei mogą doprowadzić do...

czytaj całość »
Urządzenie do pomiaru azotanów
Urządzenie do pomiaru azotanów

Tester żywności to urządzenie do pomiaru azotanów w żywności. Na podstawie analizy azotanów takie urządzenie pozwala na określenie jakości produktów spożywczych. Zmierzymy nim jakość owoców, warzyw, mięsa, ryb, owoców morza. Urządzenie w kilka sekund bada jakość żywności. Najważniejszą elementem testerów żywności jest sonda. 

czytaj całość »
Gdzie kupić zdrową żywność?
Gdzie kupić zdrową żywność?

Patrząc na dzisiejszy świat nikt nie ma już wątpliwości co do drastycznych zmian otoczenia, a co za tym idzie, zmiany jakości produktów spożywczych w polskich sklepach. Soeks Ecovisor F4 to praktyczne, poręczne urządzenie dla każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie. Bez względu na to, czy zakupy robimy w pobliskim warzywniaku, na rynku, czy w supermarkecie wszędzie możemy sprawdzić jakość kupowanych produktów.

czytaj całość »
Konkurs fotograficzny Przyroda Ojczysta

Rozpoczęła się X edycja konkursu fotograficznego Przyroda Ojczysta. Zachęcamy do uczestnictwa! Konkurs organizowany jest przez portal ekologiczny ekologia.pl i na nim znajdą Państwo szczegółowe informacje o przebiegu konkursu. SR Tech jest sponsorem nagród głównych w konkursie. Będą nimi testery Soeks Ecovisor F4.

czytaj całość »
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl