Testery żywności pozwalają wykryć szkodliwe substancje w żywności - mięsie, owocach, warzywach, rybach i owocach morza. Testery marki SOEKS posiadają nowoczesne sondy pozwalające na pomiar temperatury. Dodatkowo w zależności od wersji pozwalają też na pomiar wody, promieniowania i pole elektromagnetycznego.

Testery żywności

Jakość owoców i warzyw, ale też innych produktów spożywczych to w obecnych czasach niezwykle istotna kwestia, która często wpływa na decyzje zakupowe nie tylko osób prywatnych, ale przede wszystkim dużych przedsiębiorstw, które bazują na dostawach żywności. Z profesjonalnym testerem żywności dokładna weryfikacja nie będzie już nigdy stanowić dla nas problemu.

 

Tester żywności – co to jest?

Czym dokładnie jest urządzenie zwane testerem żywności? To nowoczesne urządzenie, które pozwoli nam w łatwy sposób zweryfikować, co tak naprawdę na co dzień jemy. W ramach małego, poręcznego urządzenia zyskujemy dostęp do prawdziwego laboratorium, które sprawdzi jakość owoców, ryb, warzyw, mięs, a nawet owoców morza. To jednak nie wszystko, do czego zdolny jest nowoczesny tester żywności. Te najbardziej kompleksowo zaprojektowane urządzenia dodatkowo umożliwią nam przetestować jakość wody pitnej oraz ułatwią identyfikację promieniowania jonizującego i mierzy promieniowanie elektromagnetyczne w najbliższym nam otoczeniu.

W jaki sposób działa tester żywności? Bazą do wykonania każdego badania jest liczba azotanów. To przede wszystkim zawartość azotanów w produktach spożywczych bezpośrednio przekłada się na jakość danego składniku. Naszym zadaniem jest jedynie wbić dedykowaną sondę w produkt, który wykona resztę pracy z nas. Każdy tester żywności dopuszczony do sprzedaży posiada odpowiednie certyfikacje, które potwierdzają zgodność wykonywanych pomiarów z międzynarodowymi standardami. 

 

Tester żywności wody i promieniowania – czym się różni od zwykłego testera?

Jak wcześniej wspomniano, niektóre warianty testerów żywności charakteryzują się funkcjonalnością znacznie szerszą, niż jedynie badanie stężenia azotanów w produktach spożywczych. Jeśli tester żywności jest nam niezbędny w celach profesjonalnych i specjalistycznych, zdecydowanie lepszym wyborem będzie urządzenie wielofunkcyjne, które oprócz testowania żywności jest w stanie zmierzyć jakość wody oraz zweryfikować poziom promieniowania w najbliższej okolicy. 

Za pośrednictwem jednego urządzenia otrzymujemy nie tylko tester żywności, ale również tester wody, licznik Geigera (dozymetr) i miernik pola elektromagnetycznego. W jaki sposób działają dodatkowe funkcje naszego testera? Testy wody zmierzą ilość substancji rozpuszczonych w wodzie, co umożliwi ocenę jakości nie tylko wody z kranu, ale także weryfikację filtrów wodnych stosowanych w naszym biurze lub domu. Jak dobrze wiemy, każde urządzenie elektryczne wydziela pewne małe ilości promieniowania. Za pomocą zaawansowanego, wielofunkcyjnego testera będziemy w stanie zmierzyć poziom pola magnetycznego, elektrycznego oraz poziom promieniowania w swoim domu, biurze lub w innych, narażonych na nadmierną ekspozycję obiektach. 

 

Tester do badania żywności – jak go obsługiwać?

W jaki sposób dokonać prawidłowego pomiaru żywności za pomocą testera żywności? To niezwykle proste zadanie, które nie wymaga od nas absolutnie żadnego doświadczenia w tej materii. Do testera dołączona jest sonda, którą należy wbić w badany produkt. Już po kilku sekundach na dużym wyświetlaczu otrzymamy wynik badania.

By zwiększyć satysfakcję z wykorzystania testera, producent zawiera w zestawie czytelną instrukcję, która ułatwi nam dokonywanie pierwszych pomiarów i zapozna nas z wszystkimi funkcjonalnościami urządzenia.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl