Elektrosmog
Elektrosmog

Elektrosmog to promieniowanie elektromagnetyczne pochodzące ze źródeł sztucznych, wytworzonych przez człowieka. Promieniowanie elektromagnetyczne jest wywoływane przede wszystkim przez urządzenia wykorzystywane do transmisji bezprzewodowej takie jak stacje bazowe telefonii komórkowej, telefony, telewizory, routery, a także mikrofalówki, linie wysokiego napięcia i instalacje elektryczne.

Tematy poruszone w artykule:

 1. Wpływ elektrosmogu na zdrowie
 2. Jak zmierzyć pole elektromagnetyczne?
 3. Jakie urządzenia wytwarzają promieniowanie elektromagnetyczne?
 4. Jak chronić się przed elektrosmogiem?
 5. Tkaniny ekranujące

 

Wpływ elektrosmogu na zdrowie

Wpływ promieniowania elektromagnetycznego (elektrosmog) na zdrowie i szkodliwość pola elektromagnetycznego nie został dokładnie zbadany, ale wiele osób przypisuje mu negatywne symptomy takie jak:.

 • bóle głowy, złe samopoczucie
 • problemy ze snem
 • problemy z pamięcią
 • osłabienie
 • problemy z gospodarką hormonalną organizmu

 

Nadajnik sieci 5G

 

Jak zmierzyć pole elektromagnetyczne?

Promieniowanie elektromagnetyczne można zmierzyć specjalnym miernikiem takim jak miernik elektrosmogu TriField TF2. Jest to profesjonalny miernik pola elektromagnetycznego czyli zmierzymy nim elektrosmog. Dzięki szerokiemu zakresowi pomiarowemu można zmierzyć nim także wyższe częstotliwości wykorzystywane w sieciach 5G (piątej generacji). W przeciwieństwie do tanich mierników produkcji azjatyckiej TriField TF2 to profesjonalne urządzenie - gwarantuje to dokładność pomiaru i wykrywanie wysokich częstotliwości.

Należy zwrócić na to uwagę zwłaszcza jeśli wykonujemy pomiary w domu czy korzystamy z urządzenia profesjonalnie. Istotne jest nie tylko wykrycie źródeł pól elektromagnetycznych, ale także natężenia pola elektromagnetycznego, gdyż to jego poziom jest najważniejszy w określeniu wpływu pola elektromagnetycznego wytwarzanego przez urządzenia elektryczne. Poziom PEM zmienia się w zależności od odległości źródła je emitującego i przeszkód jakie znajdują się pomiędzy źródeł emisji, a punktem pomiarowym. To jak silne jest natężenie pola elektromagnetycznego przekłada się na szkodliwość promieniowania elektromagnetycznego.

 

Elektrosmog

 

Jakie urządzenia wytwarzają promieniowanie elektromagnetyczne?

Oto lista urządzeń wytwarzających promieniowanie elektromagnetyczne. Nie jest to pełna lista. Praktycznie każde urządzenie czy instalacja elektryczna wytwarza promieniowanie elektromagnetyczne i jest źródłem elektrosmogu.  Duże zagęszczenie urządzeń emitujących pole elektromagnetyczne w domu zwiększa obciążenie smogiem elektromagnetycznym dla jego mieszkańców.

 • telewizor
 • telefon komórkowy i telefon stacjonarny
 • radio
 • budzik
 • router do internetu
 • komputer, także laptop
 • gniazdko elektryczne
 • instalacje elektryczne w ścianach
 • linie elektryczne, zwłaszcza wysokiego napięcia
 • piloty do TV i innych urządzeń
 • mikrofalówka

Spośród urządzeń wytwarzających pole elektromagnetyczne wykorzystywanych w domu najwyższy poziom emisji jest z telefonów komórkowych, routerów i mikrofalówek z tym, że należy pamiętać że są to pola elektromagnetyczne o różnej częstotliwości. Istotne jest też w jakiej odległości od człowieka znajduje się źródło promieniowania. Wpływ emisji z telefonu komórkowego na człowieka jest duży ponieważ aparaty telefoniczne trzymamy blisko ciała i blisko głównego ośrodka nerwowego jakim jest mózg.

 

Jak chronić się przed elektrosmogiem?

W celu zabezpieczenia się przed wpływem pola elektromagnetycznego można zastosować materiały ekranujące pole elektromagnetyczne. Dostępne są zarówno tkaniny spełniające taką rolę (dostępne w różnych rozmiarach w naszym sklepie internetowym) jak i farba ekranująca. Są to sprawdzone produkty opracowane z wykorzystaniem technologii ADR®TECHNOLOGY i Ceraqion Technology. 

Farba NoEM to farba ekranująca, która powstała w oparciu o technologię Ceraqion Technology, która wykorzystuje cząsteczki wody do pochłaniania szkodliwego pola elektrycznego, które następnie ulegają przemianie w ciepło. Właściwości dielektryczne (bardzo słabe przewodzeniu prądu elektrycznego) zastosowanych materiałów powodują skuteczne pochłanianie pola, nie wymagając przy tym uziemienia. Pochłonięta energia zamienia się w nieszkodliwe ciepło, nieodczuwalne dla ludzkiego organizmu. Jest to technologia przełomowa w dziedzinie ekranowania pola elektromagnetycznego.

 

Tkanina ekranująca ADR TEX

 

Tkaniny ekranujące

Tkaniny ekranujące wykorzystywane są do ekranowania, ochrony przed polem elektromagnetycznym i elektrosmogiem. Zapewniają skuteczną ochronę przed PEM czyli polem elektromagnetycznym emitowanym przez urządzenia - telefony komórkowe, nadajniki i anteny stacji bazowych wszystkich sieci: 2G GSM/GPRS, 3G UMTS/HSPA, 4G LTE, 5G, telewizja cyfrowa, radary, routery. 

ADR TEX to tkanina ekranująca pole elektromagnetyczne, która nie wymaga uziemienia. Do ekranowania wykorzystano metodę opracowaną przez ADR Technology. Skuteczność ekranowania przez tkaninę ekranującą ADR TEX została potwierdzona w badaniach laboratoryjnych. Stosując tkaninę ADR TEX chronimy się przed nadmiernym promieniowaniem elektromagnetycznym i elektrosmogiem wytwarzanym przez urządzenia elektryczne.

 

Tkanina ekranująca

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl