Ochrona przed polem elektromagnetycznym
Ochrona przed polem elektromagnetycznym

Ochrona przed polem elektromagnetycznym

Każde urządzenie elektryczne jest źródłem pola elektromagnetycznego. Jest ono emitowane przez wszystkie urządzenia i instalacje elektryczne, sieci przesyłowe, sieci telekomunikacyjne - także sieci 5G. Pole elektromagnetyczne to układ składający się z dwóch pól - elektrycznego oraz magnetycznego. Są one ze sobą powiązane.

Wpływ pola elektromagnetycznego na zdrowie

wpływ na zdrowie ludzi ma pole elektromagnetyczne jest tematem dyskusji, także w środowisku naukowym od kilku lat i temat ten na pewno nie ucichnie w związku z dynamicznym rozwojem technologii. W ostatnich latach szczególnie głośna jest kwestia wpływu promieniowania sieci 5G (piątej generacji), a zwłaszcza stacji nadawczych sieci 5G budowanych w coraz większej ilości także w Polsce. Jak zmierzyć pole elektromagnetyczne? Należy użyć miernik pola elektromagnetycznego - pozwoli on sprawdzić natężenie pola w naszym domu czy na podwórku.

W świecie nauki kwestia wpływu PEM na zdrowie jest niejednoznaczna. Silne pole magnetyczne ma wpływ na układ nerwowy organizmów żywych, a w przypadku ludzi i zwierząt objawia się to opóźnionym czasem reakcji. U roślin może powodować kurczenie się komórek i zmiany w błonach komórek. Dyskusyjne jest przy jakich wartościach te efekty występują. Należy wskazać, że zarówno na poziomie polskich przepisów krajowych jak i regulacji Unii Europejskiej są określone maksymalne dopuszczalne poziomy promieniowania elektromagnetycznego jakim może być poddany człowiek.

 

Miernik promieniowania 5G

 

Jak zmierzyć pole elektromagnetyczne?

Profesjonalny miernik pola elektromagnetycznego zmierzy poziom pola elektrycznego jak i pola magnetycznego. Ważna jest także możliwość zmierzenia wartości średnich pola elektromagnetycznego. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku sztucznego pola elektromagnetycznego emitowanego przez urządzenia, gdyż uwzględnia krótkie skokowe zmiany wartości pola (peaki). Umożliwia to pomiar w sytuacji gdy nie jesteśmy w stanie odnotować szybkich zmian wartości na wyświetlaczu miernika i pozwala porównywać zmiany średniej wartości pola.

Dostępny w naszej ofercie TriField TF2 to profesjonalny miernik pola elektromagnetycznego, który charakteryzuje się pomiarem w kilku trybach. Umożliwia pomiar osobno pola elektrycznego i magnetycznego, RF (pomiar wyższych częstotliwości na przykład sieci 5G), a także pomiar wartości średnich. Cechuje go bardzo solidna konstrukcja dlatego urządzenie świetnie sprawdza się zarówno w pomieszczeniach jak i w terenie i w zastosowaniach profesjonalnych.

Jak chronić się przed polem elektromagnetycznym?

Ochrona przed polem elektromagnetycznym jest możliwa. Oczywiście w zależności od miejsca gdzie się znajdujemy i jak silna emisja promieniowania elektromagnetycznego występuje w danym miejscu ochrona ta może mieć inny charakter. Najprościej jest się oddalić od źródła silnego promieniowania natomiast gdy nie jest to możliwe można skorzystać z ochrony zapewnianej przez tkaniny ekranujące. Ekranowanie to stosowanie odpowiednio wykonanych osłon (ekranów) chroniących przed wpływem zewnętrznych pól elektrycznych i magnetycznych. Popularna tkanina ekranująca to ADR TEX dostępna jest w kilku rozmiarach w naszym sklepie internetowym. Jest ona wykonana w oparciu o technologię ADR®TECHNOLOGY. Podstawowa koncepcja ekranu promieniowania elektromagnetycznego ADR®TECHNOLOGY polega wykorzystaniu absorpcji dielektrycznej wody, która zostaje „uwięziona” w matrycy dielektrycznej w postaci mikrokropel, nanokropel oraz wody związanej w sieci krystalicznej soli tworzących hydraty.

 

Tkanina ekranująca

 

Ochrona przed polem elektromagnetycznym możliwa jest także dzięki zastosowaniu specjalnych farb ekranujących, które można wykorzystać do ochrony pomieszczeń mieszkalnych, biur czy w halach produkcyjnych gdzie wpływ pola elektromagnetycznego jest nieporządany. Do tego celu polecamy sprawdzony proudkt - farba ekranująca NoEM Electro Protector, która pochłania 99% promieniowania niskich częstotliwości. Co istotne farba NoEM nie zakłóca działania WiFi i sieci komórkowej. Świetnie nadaje się jako podkład pod farby dekoracyjne.

 

Farba ekranująca

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl