Urządzenie do mierzenia azotanów w żywności
Urządzenie do mierzenia azotanów w żywności

Urządzenie do mierzenia azotanów w żywności

Obecnie coraz częściej słyszymy o azotanach i azotynach zgromadzonych w warzywach, owocach, mięsie i wodzie pitnej. Raz są dobre, a raz złe. Jak wyjaśnić to zjawisko?

Azotany w żywności

Warto jest zacząć od tego, że azotany to substancje dobrze rozpuszczalne w wodzie, które mają właściwości utleniające. Swoje zastosowanie mają w rolnictwie jako nawozy mineralne. Azotany w żywności są częścią diety każdego człowieka, czy tego chcemy czy też nie. Najwięcej występuje ich w warzywach, a u osób stosujących dietę wegetariańską, lub wegańską ich poziom jest zdecydowanie wyższy, niż u pozostałych co pokazują wyniki badań. Woda jest na drugim miejscu, jeżeli chodzi o ich dostarczenie do organizmu. Dostają się one do wody poprzez wypłukiwanie nawozów z pól uprawnych, bądź są wchłaniane przez grunt.

 

Pomiar azotanów

Spożywanie azotanów ma wiele zalet: obniża ciśnienie krwi, ma znaczenie dla poprawienia wydolności fizycznej, a także może uchronić przed próchnicą zębów, czy problemami z infekcjami skóry. Azotany same w sobie, w dopuszczalnych dla człowieka normach mają wiele plusów. Znaczenie ma ilość azotanów jakie spożywamy. Niestety, w żołądku, pod wpływem bakterii, gdzie panuje Ph < 4, czyli środowisko kwaśne azotany przekształcają się w azotyny, które w nadmiarze są bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego pomiar zawartości azotanów w żywności ma duże znaczenie.

 

Urządzenie do mierzenia azotanów w żywności

 

Azotany i azotyny w żywności

Z badań wynika, że ¼ azotanów wchłoniętych przez człowieka przekształca się w toksyczne azotyny, a te z kolei mogą doprowadzić do:

  • niedokrwistości i sinicy

  • zaburzeń tarczycy

  • mogą wywołać nowotwór żołądka, jelita grubego i inne

  • zaburzają przyswajanie białka, węglowodanów, witaminy A i witamin z grupy B

  • specjaliści podejrzewają, że zwiększają ryzyko Alzheimera, insulinooporności i mogą przyczynić się do uszkodzenia struktur mózgu

 Czy istnieje więc szansa, aby ograniczyć wchłanianie toksycznych azotanów i azotynów? Jak się do tego przygotować?

 

Urządzenie do mierzenia azotanów

Zgodnie z powiedzeniem “wszystko jest dla ludzi, tylko w odpowiedniej ilości” również azotany mogą być bezpiecznie przyjmowane do organizmu, ale z umiarem i rozsądkiem. Aby wiedzieć kiedy powiedzieć sobie STOP został stworzony miernik azotanów w żywności - urządzenie Soeks Ecovisor F4. Jest to niewielkich rozmiarów urządzenie, które zbada owoce, warzywa, mięso, ryby. Miernik posiada także inne ciekawe funkcje, ale o tym za chwilę. 

 

Soeks Ecovisor F4

  

Tester żywności Soeks Ecovisor

Urządzenie Ecovisor pozwoli na zbadanie jakości żywności poprzez mierzenie zawartości azotanów. Urządzenie bada produkty surowe i nieprzetworzone takie jak owoce, warzywa, mięso, ryby, owoce morza. Każdy owoc i warzywo zdefiniowane w pamięci urządzenia Soeks Ecovisor ma zdefiniowaną normę azotanów. Norma dopuszczalna azotanów została osobno ustalona dla każdego produktu ponieważ inny jest ich struktura i budowa, dlatego norma wyświetlana przez urządzenie pozwoli nam zinterpretować wynik dotyczący azotanów. Wyniki zawartości azotanów pozwolą określić stężenie azotanów na kilogram produktu. Warto pamiętać, że w przypadku mięsa azotany stanowią dodatek konserwujący - na podstawie zawartości azotanów można ustalić czy produkt był uzdatniany np przez nastrzykiwanie.

Jeśli poziom azotanów został znacznie przekroczony wyświetlacz podświetli się na czerwono. Dzięki temu wyniki testów są czytelne. Dużym atutem testera Ecovisor jest rozmiar – lekkie, kieszonkowe urządzenie do pomiaru azotanów w żywności można zabrać ze sobą na wycieczkę, do sklepu, czy testować produkty samodzielnie w domu. Urządzenie posiada poświetlany dotykowy wyświetlacz. Soeks Ecovisor działa na zasilaniu akumulatorowym.

 

Tester azotanów

Tester firmy Soeks posiada kilka możliwych trybów pomiarowych. W przypadku mięsa i ryb zawartość azotanów możemy sprawdzić korzystając z dwóch trybów pomiarowych, dostępne są norma GOST i EU.  Dodatkowo dostępny jest tryb pomiarowy "Norma dla dzieci", który jest szczególnie restrykcyjny - dopuszczalny limit azotanów dla badania żywności Soeks jest tu znacznie niższy. Tryb jest bardzo przydatny nie tylko dla dzieci, ale także dla osób z różnymi alergiami i osób starszych.

 

Tester Ecovisor F4

 

Urządzenie do pomiaru azotanów

Urządzenie do pomiaru azotanów czyli tester azotanów Soeks Ecovisor to prawdziwy znawca właściwości dla surowych owoców i warzyw, ale także mięsa i ryb. Dla owoców i warzyw tester Soeks Ecovisor posiada zdefiniowaną listę produktów. Po wybraniu z listy owocu lub warzywa dla którego chcemy zmierzyć poziom azotanów następuje 3-sekundowa kalibracja, a następnie po wbiciu sondy w badany produkt następuje mierzenie zawartości azotanów. Tester żywności Soeks Ecovisor pozwoli nam odpowiedzieć na pytanie gdzie kupić zdrową żywność i jak zdrowo się odżywiać, a młodym rodzicom pomoże zdecydować jak zdrowo karmić dziecko.

 

Pomiar azotanów

 

Tester Soeks - pomiar azotanów

Mierzenie zawartości azotanów trwa kilka sekund, a wyniki mierzenia zaściwarto azotanów pojawiają się na wyświetlaczu urządzenia w formie numerycznej z krótką informacją tekstową określającą ogólną jakość produktu do spożycia. Badania urządzeniem Soeks są bardzo proste do przeprowadzenia. Miernik azotanów firmy Soeks może być używany zarówno w domu jak i w plenerze, czy też w sklepie.

 

Mierzenie zawartości azotanów

Wystarczy zdjąć osłonkę z sondy miernika, uruchomić urządzenie do mierzenia azotanów w żywności, wybrać z listy odpowiedni owoc, warzywo, rybę lub wodę, umieścić w badany przedmiot miernik azotanów i odczytać stężenie azotanów z dotykowego ekranu. Podświetlone na zielono tło oznacza dopuszczalną normę, czerwone zaś – zbyt dużą ilość azotanów w badanym produkcie. Dziecinnie proste. Intuicyjny miernik azotanów w żywności to świetne rozwiązanie zarówno dla zabieganego, młodego pokolenia, świeżo upieczonych rodziców, starszego pokolenia, a także osób z nadwrażliwym żołądkiem i alergiami. Urządzenie do pomiaru azotanów stworzone dla każdego, kto chce zadbać o swoje zdrowie tu i teraz.

 

Tester azotanów

 

Urządzenie do badania azotanów w żywności

Dodatkowe funkcje, które oferuje miernik azotanów w żywności tylko wzbogacają jego wartość. Najbardziej zaawansowana technologicznie sonda pomiarowa wskaże ilość substancji rozpuszczonych w wodzie, a także oceni wydajność filtrów wody sprawdzając twardość wody. Miernik azotanów w żywności Soeks Ecovisor F4 to najdokładniejszy miernik azotanów na obecnym rynku, warto jest więc zapoznać się z nim bliżej i.. Zaprzyjaźnić na długie lata :) Wykrywanie w produktach spożywczych azotanów w nadmiernym stężeniu da nam dobry pogląd na to w jakich produktach i w jakich sklepach przekroczenie normy azotanów jest niedopuszczalne. Jeśli poziom azotanów został przekroczony w stopniu znacznym dobrze rozważyć znalezienie innego sklepu, gdzie przykładana jest większa uwaga do jakości sprowadzanych produktów. Z pomocą Soeks Ecovisor możemy poprawić znacząco jakość naszych zakupów i ograniczyć wydatki ponieważ często tańsze produkty spożywcze są lepszej jakości od tych drogich, reklamowanych jako produkty premium. Dzięki Soeks Ecovisor sprawdzimy faktyczną jakość żywności, której nie da się wiarygodnie ocenić po opakowaniu czy wyglądzie zewnętrznm.

 

Soeks Ecovisor F4

 

Miernik azotanów w żywności

Soeks Ecovisor F4 to małe urządzenie do mierzenia azotanów w żywności, który pozwala na zrobienie ogromnego kroku ku zmianom na lepsze w naszym życiu. Miernik azotanów w żywności pozwoli na kompleksowe sprawdzanie jakości produktów spożywczych. Chcąc zadbać o zdrowie swoje i swoich najbliższych serdecznie zachęcamy do bliższej znajomości z tym małym wielkim urządzeniem. Tester azotanów Ecovisor dostarczy nam informacji dotyczących zawartości azotanów. Wyniki pomiaru azotanów urządzeniem będą podstawą do wybrania najlepszych dostawców żywności.

 

Gdzie kupić tester żywności?

Gdzie kupić tester żywności? Miernik Soeks najlepiej zakupić w oficjalnym sklepie firmy Soeks. Tester żywności Soeks Ecovisor dostępny jest w sprzedaży wysyłkowej. Daje to gwarancję, że nasz tester azotanów pochodzi z pewnego źródła i jest objęty będzie gwarancją i obsługą pogwarancyjną autoryzowanego dystrybutora. 

Inne przydatne funkcje testera azotanów to miernik promieniowania jonizującego (radioaktywność), zmierzy promieniowanie elektromagnetyczne. Tester sprawdzi także jakość wody mierząc twardość wody

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl