Jak zmierzyć promieniowanie 5G?
Jak zmierzyć promieniowanie 5G?

Sieć 5G to technologia mobilna piątej generacji. Jest to najnowszy istniejący standard transmisji danych, który jest obecnie wprowadzany także w Polsce. Sieć 5G opiera się o rozproszone stacje nadajnikowe niewielkich rozmiarów. W celu zapewnienia stabliności przesyłu nadajniki sieci piątej generacji są ustawiane w grupach, zwłaszcza w miejscach o największym zapotrzebowaniu na istnienie takiej infrastruktury.

Głównym elementem sieci 5G jest sieć rdzeniowa, która została zaprojektowana w taki sposób aby jak najlepiej współpracowała z siecią internet. Sieć rdzeniowa zawiera także rozproszone serwery - ma to na celu obniżenie opóźnień w transmisji danych. Sieć 5G posiada wiele zaawansowanych cech takich jak wirtualizacja funkcji sieciowych.

 

Jak zmierzyć promieniowanie 5G?

Pomiar promieniowania 5G możliwy jest przy użyciu specjalistycznego miernika pola elektromagnegtycznego. Sieci 5G działają na konkretnych częstotliwościach,
zostały one zapisane w standardzie 3GPP TS 38.101-1 dla pasm poniżej 6 GHz wykorzystywanym obecnie w Polsce i 3GPP TS 38.101-2 dla pasm powyżej 6 GHz. W celu pomiaru obecnie działających sieci 5G najlepiej korzystać z miernik 5G działającego do częstotliwości 6 GHz. Zdecydowanie lepiej nie używać tanich chińskich mierników których zakres pomiarowy nawet nie zbliża się do tej wartości gdyż pomiary nimi w przypadku sieci 5G nie są wiarygodne i nie będą uwzględniały całego promieniowania wytwarzanego przez infrastrukturę sieci 5G.

 

Profesjonalny miernik promieniowania 5G

Do pomiaru sieci 5G najlepiej używać profesjonalnego miernika 5G - urządzenia o zakresie pomiarowym do 6 GHz. Obecnie najpopularniejszy w Polsce profesjonalny czujnik, detektor sieci 5G to miernik pola elektromagnetycznego TriField TF2. Pozwala on na niezależny pomiar promieniowania elektro-magnetycznego oraz promieniowania mikrofalowego (RF) od sieci radiowych, radarów, telefonów komórkowych, nadajników telewizyjnych i telekomunikacyjnych. Miernik TriField TF2 jest przygotowany do pomiaru planowanych częstotliwości sieci telekomunikacyjnej 5G i wyróżnia go możliwość pomiaru aż do 6 GHz i duża dokładność pomiaru.

 

Jak zmierzyć promieniowanie 5G?

 

Co może zmierzyć miernik 5G?

  • promieniowanie elektromagnetyczne i mikrofalowe
  • wszystkie częstotliwości telefonii komórkowej wykorzystywane obecnie
  • wszystkie częstotliwości radarów lotniczych (także wykorzystywane w radarach wojskowych)
  • promieniowanie od routerów Wi-Fi (także na stosowanych w nowszych urządzeniach częstotliwościach 5000Mhz)
  • promieniowanie emitowane przez telefony bezprzewodowe (częstotliwości około 150Mhz)
  • promieniowanie nadajników telewizji naziemnej we  wszystkich stosowanych częstotliwościach - 184MHz do 786Mhz
  • promieniowanie od nadajników komunikacyjnych Policji i Straży pożarnej 140Mhz do 450Mhz
  • promieniowanie od kuchenek mikrofalowych a także kuchenek indukcyjnych - 2400MHz
  • sieć telefonii komórkowej dla wszystkich generacji czyli 3G, 4G, HSDPA, LTE i inne 
  • profesjonalny miernik może być także wykorzystywany przy poszukiwaniu podsłuchów i ukrytych rejestratorów, kamer

 

Synchronizacja sieci 4G i 5G

Sieci generacji 4G i 5G mogą ze sobą współpracować. To znaczy, że sieć 5G może być wykorzystywana do zwiększenia pojemności infrastruktury sieci 4G. Jeśli na jakimś obszarze pokrycie siecią 5G jest zbyt niskie (jest za mało nadajników 5G) to istniejąca sieć 4G może zostać wykorzystana do pomocniczej obsługi komunikacji, a dane będą transmitowane przez infrastrukturę 5G tak samo jak odbywa się to w sieciach 4G.

 

Farba chroniąca przed promieniowaniem elektromagnetycznym

W celu ochrony przed promieniowaniem elektromagnetycznym powstały technologie ekranujące fale radiowe. Dzięki technologii Ceraqion Technology stworzona została farba NoEM Electro Protector. Jest to farba chroniąca przed promieniowaniem elektromagnetycznym wytwarzanym przez urządzenia elektroniczne, elektryczne, a także przez instalacje elektryczne. Farba NoEM nie blokuje działania telefonów komórkowych. Jest to produkt wysokiej jakości.

 

Profesjonalny miernik promieniowania 5G

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl