Jak zdrowo karmić dziecko?
Jak zdrowo karmić dziecko?

Większość rodziców często staje przed wyborem: słoiczek czy samodzielnie przygotowany posiłek? Obie te możliwości mają swoje wady i zalety. Wybierając pierwszą opcję, czyli danie w słoiczku, jesteśmy niemalże pewni, że zawartość jest odpowiednio dobrana do wieku maluszka oraz skomponowana z najwyższej jakości składników. Niestety, nie zawsze tak jest, a często spieszący się rodzice zapominają o sprawdzeniu składu zawartości opakowania.

Producenci zapewniają o idealnym dopasowaniu wartości odżywczych do wieku dziecka. Nie należy jednak sugerować się nadmiernie cyferką na słoiczku bowiem, według rekomendacji WHO, dzieci do 6 miesiąca życia powinny być karmione jedynie mlekiem matki lub modyfikowanym.

Jeżeli już jednak decydujemy się na podanie dziecku gotowego dania warto zerknąć na jego skład. A w nim notorycznie pojawia się sól, zbyt wysoka lub zbyt niska kaloryczność, niedopasowana ilość tłuszczów czy dodatek cukrów (sok owocowy to też słodzik!). Możemy również natknąć się na zbędne zapychacze w postaci różnego rodzaju skrobi.

 

Jak karmić dziecko?

Jak więc zdrowo karmić dziecko? Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie samodzielne przygotowanie posiłku dla pociechy. Wystarczy zastosować wszelkie zalecenia i przygotować danie ze składników najwyższej jakości. Spokojnie można z czasem dodać zioła (ważne, by na początku dziecko poznało naturalny smak). Przy wybraniu tej opcji mamy pewność, że podajemy dziecku posiłek dopasowany do jego wieku pod każdym względem.

Jak zdrowo karmić dziecko

 

Testowanie żywności

A co w przypadku, gdy nie mamy pewności co do pochodzenia i jakości składników naszego idealnego posiłku? Kupione na targu warzywa, owoce czy mięso nie zawsze są wiadomego pochodzenia. W tej sytuacji warto zbadać surowy produkt testerem Soeks Ecovisor F4, który dzięki opcji badania według norm dla dzieci, sprawdzi bezpieczeństwo spożycia poszczególnych składników potrawy. Tester Ecovisor sprawdza jakość żywności na podstawie analizy azotanów, ale wykrywa też inne szkodliwe substancje których obecność w żywności nie jest porządana.

 

Jak usunąć glifosat z warzyw i owoców

Dodatkowej pewności co do bezpieczeństwa naszej żywności doda użycie myjki do oczyszczania Milerd Detoxer. Usunie ona wszelkie szkodliwe substancje oraz drobnoustroje. Ponadto można jej użyć do dezynfekcji zabawek, smoczków i wielu innych rzeczy będących w ciągłym użytku naszych maluszków. Myjka do żywności Detoxer nie usuwa składników odżywczych i witamin, a jej skuteczność jest potwierdzona badaniami wykonanymi w szwajcarskim laboratorium. Myjka Milerd Detoxer pozwoli skutecznie usunąć glifosat z warzyw i owoców. Jest to urządzenie najnowszej generacji, wyposażone w dotykowy wyświetlacz i umożliwiające ustalenie dokładnych parametrów oczyszczania.

Teraz, z pewnością, jedzenie naszych dzieci będzie idealnie skomponowane i w pełni bezpieczne. Bez zbędnych dodatków i szkodliwych substancji!

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl