Miernik PM2.5 i PM10

W ofercie SR Tech pojawił się laserowy czujnik smogu i jakości powietrza SDL607. Urządzenie pozwala zbadać stężenie szkodliwych dla ludzi pyłów PM2.5 i PM10 które są głównym składnikiem smogu obecnego w polskich miastach. Miernik PM 2.5 umożliwia sprawdzenie jakości powietrza dzięki czemu możemy unikać opuszczania domu/mieszkania gdy zanieczyszczenie powietrza jest szkodliwe dla naszego zdrowia. Według polskich norm dopuszczalny poziom pyłu PM2.5 to 25 µg/m3, a PM10 to 50 µg/m3 ale w praktyce normy często są przekraczane o kilkaset procent. Ma to miejsce zarówno w dużych miastach jak i we wsiach. Należy wtedy unikać wychodzenia na zewnątrz i uprawiania intensywnej aktywności fizycznej. Dotyczy to w szczególności osób z chorobami układu oddechowego, osób starszych, dzieci i kobiet w ciąży.

Czujnik smogu SDL 607

Czujnik SDL607 można wykorzystywać zarówno w zamkniętych pomieszczeniach jak i na otwartym terenie. Mały rozmiar i wbudowany akumulator umożliwiają noszenie go zawsze ze sobą w torbie czy kieszeni kurtki. Ładować urządzenie można przez kabel USB z komputera lub korzystając załączonej ładowarki. Miernik PM2.5 działa w trybie pomiaru chwilowego (wynik widoczny od razu na ekranie) i w trybie pomiaru ciągłego - wtedy minutowy pomiar odbywa się w regularnych odstępach czasu, a na wyświetlaczu prezentowany jest dokładniejszy, uśredniony wynik pomiaru. W trybie pomiaru ciągłego czujnik może pracować do 30 godzin zasilany z wbudowanego akumulatora.

Czujnik można zakupić w naszym sklepie SR Tech. Z naszej strony można również pobrać darmowy program umożliwiający analizę pomiarów zapylenia na komputerze.

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl