Jak używać blendera kielichowego?
Jak używać blendera kielichowego?

Każdy, kto czyta ten artykuł ma za sobą, bądź przed sobą swój pierwszy raz z blenderem. Narzędzie to owładnęło świat i nie zamierza się stąd ulotnić. Dla nas – fanów zdrowego i pysznego odżywiania to bardzo dobra wiadomość! Zanim jednak zaczniemy się rozpływać nad zaletami tego ósmego cudu świata warto zrobić krótki wstęp dla tych, którzy swoją przygodę dopiero rozpoczynają - do czego służy blender?

 

Blender kielichowy

Na rynku spotkać możemy dwa rodzaje blenderów: blender ręczny, oraz blender stojący, tak zwany kielichowy. Dostępne są także mniejsze modele jak bezprzewodowy blender BlendGo. Różnica między nimi jest taka, że gdy ten pierwszy wymaga naszego udziału, a dokładnie rzecz ujmując - trzymania go, to ten drugi świetnie sobie radzi bez nas, dokładnie rozdrabniając to, co się w nim znajduje. My dziś opiszemy ten drugi rodzaj, a konkretnie blender kielichowy Kuvings SV500.

 

Jak używać blendera kielichowego

 

Zalety blendera kielichowego

O blenderze Kuvings SV500 moglibyśmy pisać baaardzo długo – lista jego zalet jest wyjątkowo okazała, skupimy się jednak na tych najistotniejszych. Zacznijmy od jego budowy: blender kielichowy Kuvings SV500 składa się z korpusu, w którym kryje się silnik (o prędkości do 3200 obrotów na minutę), oraz panel sterowania. Na tej części zamontowany jest kielich o pojemności maksymalnej 1,3 L, oraz wykonane ze stali nierdzewnej ostrza, które zmiksują twarde owoce, warzywa, ziarno, a nawet lód. Pomiędzy korpusem, a kielichem znajduje się Czujnik bezpieczeństwa oraz port próżniowy umożliwiający łączenie się korpusu z osłoną dźwiękową. Wyżej znajduje się zawór próżniowy, pokrywa kielicha, oraz próżniowa osłona dźwiękowa, która minimalizuje hałas podczas wykonywanej pracy blendera. Blender wyposażony jest w system safe, który uniemożliwa włączenie urządzenia, jeśli jest ono źle zamocowane.

Jeśli już uruchomimy naszego przyjaciela, zjemy przygotowane pyszności i z pełnym brzuchem pójdziemy odpocząć na kanapę, to blender kielichowy Kuvings SV-500 sam się umyje. Wystarczy wlać wodę do poziomu noży, kropla płynu do naczyń, przycisk WŁĄCZ, a reszta robi się sama. Bardzo wytrzymała konstrukcja, a przy tym bezpieczna i przyjazna środowisku, ponieważ pojemnik wykonany jest z tritanu BPA Free, produktu wolnego od rakotwórczych substancji chemicznych. Największe zalety, oraz techniczną budowę blendera kielichowego Kuvings SV-500 mamy za sobą. A jak używać blendera kielichowego?

 

Blender próżniowy Kuvings

 

Jak używać blendera kielichowego?

To bardzo proste. Praca z blenderem kielichowym, zwłaszcza z blenderem Kuvings SV-500 jest łatwa i przyjemna i nie wymaga naszego ciągłego nadzoru. Przed użyciem blendera warto oczyścić owoce i warzywa korzystając z urządzenia do oczyszczania żywności takiego jak myjka ozonowo-ultradźwiękowa. Wystarczy kawałek stabilnego podłoża, np blat kuchenny i źródło prądu. Pierwszym krokiem jest włożenie blendowanych produktów do kielicha i zamknięcie jego pokrywy. Następnie należy zamontować kielich w korpusie urządzenia, sprawdzając przy tym, czy kielich, pokrywa i port próżniowy są złączone. Na tym etapie urządzenie powinno zostać podłączone do prądu, a na panelu podświetli się włącznik. Wciskając ten guzik blender przechodzi w stan gotowości, a następnie umożliwia wybór z menu:

  1. Uruchomienie próżni.

  2. Blendowanie podczas próżni.

  3. Auto Blending (funkcja, gdzie blender sam dopasowuje czas i szybkość mieszania).

Po dokonaniu wyboru blender uruchomi się, a my w tym czasie mamy chwilę dla siebie. Dzięki portowi próżniowemu dźwięk blendera będzie maksymalnie wyciszony, a więc może być on ulubieńcem nie tylko singli i zakochanych par, ale również zabieganych rodziców i ich słodko śpiących pociech.

 

Jak zachować wartości odżywcze?

Zastosowanie próżni w blenderze Kuvings SV500 polega na ‘odessaniu’ tlenu z pojemnika, a co za tym idzie – zachowaniu jeszcze więcej wartości odżywczych, barw i smaków z przygotowywanych potraw. Mam nadzieję że odpowiedzieliśmy na pytanie do czego służy blender :) Jeśli chcemy jeść zdrowo i kolorowo, a przy tym szybko i nowocześnie, to polecamy zapoznać się z naszym nowym blenderem kielichowym Kuvings SV-500 już dziś!

Chcesz dowiedzieć się więcej o blenderze Kuvings SV500? Zapoznaj się z tym urządzeniem na stronie naszego sklepu - blender kielichowy Kuvings SV500.

 

Blender Kuvings SV500

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl