Dozymetr osobisty Soeks 112
Dozymetr osobisty Soeks 112

Dozymetr osobisty Soeks 112

SOEKS 112 to miniaturowy podręczny licznik Geigera czyli urządzenie przeznaczone do pomiaru promieniowania jonizującego, wykrywa skażenie promieniotwórcze miejsc, przedmiotów, budynków, a także ludzi. Zmierzy promieniowanie tła i przyjętą dawkę promieniowania. Dozymetr jest oparty na sprawdzonej tubie SBM 20-1 wykorzystywanej w wielu profesjonalnych miernikach promieniowania. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze - posiada dwa przyciski co sprawia że świetnie sprawdza się w terenie i jako dozymetr podręczny. Dzięki miniaturowemu rozmiarowi można mieć go zawsze przy sobie. Urządzenie posiada wysoką czułość szybko informując o nagłym zwiększeniu się promieniowania tła.

Licznik Geigera pozwala na określenie progu ostrzegawczego. Gdy promieniowanie jest zbyt wysokie użytkownik jest informowany także sygnałem dźwiękowym. 

 

Mały licznik Geigera

SOEKS 112 jest zasilany dwoma małymi bateriami LR44 - takimi jak w zegarkach. Można je samodzielnie wymienić. Waga dozymetru to 30 gram, a jego długość to 12,6 cm. Urządzenia zakupione w naszym sklepie są objęte 24 miesięczną gwarancją door-to-door w Polsce realizowaną przez polskiego dystrybutora SOEKS.

 

Dozymetr osobisty

SOEKS 112 jest szczególnie popularny jako dozymetr osobisty. Wynika to z faktu, że jest to urządzenie niewielkie, lekkie i łatwe w obsłudze. Dodatkowa zaleta jaką jest zasilanie bateryjne - do tego oparte na najmniejszych bateriach, które można mieć przy sobie w nieograniczonej praktycznie ilości - sprawia, że urządzenie można użytkować non-stop przez całą dobę i przez wiele dni czy tygodni. Jako urządzenie ostrzegawcze ciężko znaleźć lepszą alternatywę dla tego dozymetru. Proste sterowanie za pomocą dwóch przycisków sprawia, że można obsługiwać go także w rękawiczkach. Możliwe jest ustawienie progów alarmowych po przekroczeniu, których miga dioda i aktywuje się sygnał dźwiękowy. Dlatego też licznik można nosić w kieszeni i w razie zagrożenia sygnał dźwiękowy informuje nas o konieczności opuszczenia niebezpiecznej strefy.

Osobom które szukają urządzenia do zastosowań profesjonalnych lub hobbistycznych jako dozymetr osobisty zdecydowanie rekomendujemy Soeks 112.

 

Licznik Geigera SOEKS 112

SOEKS 112

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl