Profesjonalny licznik Geigera
Profesjonalny licznik Geigera
Nasza oferta została rozszerzona o profesjonalne liczniki Geigera z oferty firmy SOEKS, której jesteśmy oficjalnym dystrybutorem. Są to Soeks Quantum i Soeks 01M Prime (drugiej generacji). Są to nowoczesne dozymetry wyposażone w rurki Geigera produkcji rosyjskiej, sygnowane przez ROSATOM. Przeznaczone do pomiaru promieniowania jonizującego - gamma, beta i X (rentgena), mogą zmierzyć skażenie priomieniotwórcze. Firma SOEKS od ponad 10 lat zajmuje się produkcją urządzeń pomiarowych i profesjonalnych mierników sprzedawanych w kilkudziesięciu państwach na całym świecie. Mierniki Geigera są sprzedawane głównie w państwach o silnie rozwiniętym przemyśle jądrowym - Rosji i Japonii. Soeks wyprodukował i sprzedał już prawie 3 miliony mierników.
 
Licznik Geigera 
 
 

Miernik promieniowania jonizującego 

Soeks 01 Prime to mały i dokładny miernik promieniowania bazujący na rurce Geigera. Obsługa urządzenia jest prosta, a sygnalizacja dźwiękowa i komunikaty na wyraźnym, kolorowym wyświetlaczu ułatwiają dokonywanie pomiarów w budynkach i w terenie w każdych warunkach pogodowych. Licznik umożliwia także sprawdzanie promieniowania ludzi np w zastosowaniach medycznych (np osób leczonych jodem radioaktywnym). Jest to już druga generacja miernika - wersja ta posiada przyspieszony procesorem co zwiększa dokładność pomiarów. Urządzenie może pracować na zasilaniu baterii do 1000 godzin. Mały rozmiar i zasilanie na baterie AAA lub akumulatorki sprawia, że idealnie nadaje się do pracy w terenie.
 
Soeks 01 Prime
 
 

Profesjonalny licznik Geigera 

Profesjonalny licznik Geigera Soeks Quantum to profesjonalny dozymetr wyposażony w dwie rurki Geigera. Dzięki temu miernik ułatwia zlokalizowanie źródła zwiększonej radiacji i posiada zwiększoną precyzję pomiarów. Szybki procesor zwiększa dokładność pomiarów w budynkach, na otwartym terenie, a także pomiarów wykonywanych na ludziach czy zwięrzętach. Quantum posiada także możliwość ustawienia progów promieniowania powyżej których będą wyświetlane komunikaty ostrzegawcze. Posiada także sygnalizację dźwiękową. Urządzenie można podłączyć do komputera z Windows lub MacOS i zapisać wyniki pomiarów w pliku Excela (aplikacja do pobrania za darmo na naszej stronie). Quantum pracuje na zasilaniu bateryjnym - paluszki lub akumulatorki AAA. Czas pracy na bateriach do 700 godzin.
 
Soeks Quantum
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl