Licznik Geigera Sklep
Licznik Geigera - sklep

Liczniki Geigera służą do detekcji promieniowania jądrowego, a także innych rodzajów promieniowania jonizującego (promieniowanie X, alfa, beta, gamma). Jednym z największych  producentów aparatury do pomiaru tego rodzaju promieniowania jest firma SOEKS znana w Polsce między innymi jako producent ekotesterów Soeks Ecovisor. SOEKS oferuje także urządzenia dedykowane wyłącznie do pomiaru promieniowania jonizującego/jądrowego - urządzenia Prime i Quantum. Mogą one służyć do pomiaru promieniowania ludzi, zwierząt, miejsc i wszelkiego rodzaju przedmiotów - materiałów budowlanych, naczyń czy też artykułów spożywczych.

 

Licznik Geigera SOEKS 112 

SOEKS 112 to podręczny dozymetr umożliwiający pomiar promieniowania beta i gamma. Bazuje na tubie Geigera i został ustawiony tak, aby zapewniać szybką aktualizację wyników co czyni go idealnym dozymetrem osobistym. Licznik posiada sygnalizację dźwiękową i przy użyciu diody, a pomiar prezentowany jest na wyświetlaczu. 112 pozwala na ustawienie progu alarmowego, a jego przekroczenie jest sygnalizowane sygnałem dźwiękowym i miganiem diody. Urządzenie jest wielkości długopisu i waży tylko 30 gram. Zasilany jest na zwykłe baterie, które można łatwo wymienić. 

Więcej informacji o SOEKS 112 można znaleźć na stronie: licznik Geigera Sklep

Licznik Geigera Soeks 112 

Licznik Geigera Soeks Quantum

Soeks Quantum to bardziej zaawansowany miernik wyposażony w dwie rurki Geigera-Mullera co ułatwia zlokalizowanie źródła zwiększonego promieniowania. Posiada także możliwość eksportu historii pomiarów na komputer przy wykorzystaniu bezpłatnego programu dla Windows i MacOS. Quantum charakteryzuje się szybkim działaniem i wysoką dokładnością pomiarów. Przekroczenie normy jest sygnalizowane na wyświetlaczu i sygnałem dźwiękowym.

Więcej informacji o tym dozymetrze można znaleźć na stronie: Licznik Geigera Soeks Quantum

Licznik Geigera Soeks Quantum

Miernik promieniowania jonizującego

Licznik Geigera do instrument do pomiaru promieniowania jonizującego (radioaktywność). Liczniki Geigera (inna nazwa to dozymetr) są wykorzystywane w ochronie radiologicznej, fizyce eksperymentalnej, przemyśle nuklearnym. Pierwsze liczniki tego typu zostały stworzone w roku 1908. Od tego czasu nastąpił bardzo duży postęp. Pierwsze dozymetry wykonywały pomiary tylko dla cząstek α, potem dodane zostały pomiary promieniowania β i γ. Obecnie dostępne dozymetry to urządzenia umożliwiające określanie progów ostrzegawczych po przekroczeniu, których aktywowany jest sygnał dźwiękowy (funkcję taką posiadają wszystkie dozymetry Soeks). Profesjonalny miernik promieniowania jonizującego taki jak Quantum umożliwiają łatwe lokalizowanie źródła promieniowania dzięki zastosowaniu kilku tub Geigera i synchronizację z komputerem w celu przesyłania wyników pomiarów z wybranego okresu czasu.

 Licznik Geigera Sklep Soeks

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl