Blog kategorie
Soeks Ecovisor F4
Produkt dnia
SDL607 Czujnik PM2.5 PM10
SDL607 Czujnik PM2.5 PM10
500,00 zł 449,00 zł
szt.
Pomiar azotanów

Czym są azotany?

Azotany to grupa związków chemicznych, sole i estry kwasu azotowego. Azotany znajdują się w nawozach (naturalnych jak i sztucznych) i dlatego są obecne i są obecne w owocach i warzywach. O ile samo występowanie azotanów w produktach spożywczych jest całkowicie normalne, o tyle ich nadmiar jest szkodliwy. W organizmie człowieka azotany przekształcają się w azotyny, które mogą się przyczyniać do powstawania nowotworów, zaburzeń układu nerwowego, zaburzeń funkcjonowania układu pokarmowego, nadciśnienia, choroby Alzheimera i innych schorzeń.

Nadmierna ilość aoztanów w owocach, warzywach jest dodatkowo objawem świadczącym o innych nieprawidłowościach. Przekroczenie normy azotanów dla danego produktu może świadczyć o jego przenawożeniu, stosowaniu pestycydów i innych substancji wspomagających uprawy. Możliwe jest też że nadmierna ilość azotanów wynika z obecności metali ciężkich w glebie lub obecności w niej osadów ściekowych.

Pomiar azotanów

Jaka jest najlepsza metoda na zbadanie dokładnego składu owoców, warzyw i sprawdzenie jakie znajdują się w nich substancje? Kosztowne i czasochłonne badania laboratoryjne... niestety tylko tak możemy poznać dokładny skład. Na szczęście, aby określić zdatność produktu do spożycia nie musimy znać jego dokładnego składu i wiedzieć jakie pestycydy i nawozy były stosowane podczas uprawy. Wystarczy zbadanie stężenia azotanów w naszym jabłku i jeśli ich zawartość przekracza normę wiemy, że nie jest ono w 100% zdrowe. Pomiaru azotanów w owocu czy warzywie możemy dokonać korzystając z testera żywności Soeks Ecovisor. Urządzenie wykorzystuje metodę jonometii opatentowaną przez firmę SOEKS.

Tester jedzenia

Testowanie produktów spożywczych

Testowanie produktów spożywczych testerem Ecovisor opiera się na specjalistycznej procedurze, kiedy prąd elektryczny o wysokiej częstotliwości jest przesyłany przez miazgę produktu. Analizator Soeks Ecovisor reaguje na zawartość jonów azotanowych. Odsetek tych jonów w owocach i warzywach określa niezależna metoda analizy. Wynik analizy jest pokazany przez urządzenie w postaci stężenia jonów azotanowych i jego porównanie z maksymalnym dopuszczalnym stężeniem dla określonego produktu. Urządzenie mierzy stężenie azotanów na kilogram produktu netto. Na bazie wykonanych pomiarów możemy porównywać jakość produktów z różnych źródeł wybierając najlepszych dostawców żywności.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl