Licznik Geigera - sklep

Liczniki Geigera służą do detekcji promieniowania jądrowego, a także innych rodzajów promieniowania jonizującego (promieniowanie X, alfa, beta, gamma). Jednym z największych  producentów aparatury do pomiaru tego rodzaju promieniowania jest firma SOEKS znana w Polsce między innymi jako producent ekotesterów Soeks Ecovisor. SOEKS oferuje także urządzenia dedykowane wyłącznie do pomiaru promieniowania jonizującego/jądrowego - urządzenia Prime i Quantum. Mogą one służyć do pomiaru promieniowania ludzi, zwierząt, miejsc i wszelkiego rodzaju przedmiotów - materiałów budowlanych, naczyń czy też artykułów spożywczych.

SOEKS 112

SOEKS 112 to podręczny dozymetr umożliwiający pomiar promieniowania beta i gamma. Bazuje na tubie Geigera i został ustawiony tak, aby zapewniać szybką aktualizację wyników co czyni go idealnym dozymetrem osobistym. Licznik posiada sygnalizację dźwiękową i przy użyciu diody, a pomiar prezentowany jest na wyświetlaczu. 112 pozwala na ustawienie progu alarmowego, a jego przekroczenie jest sygnalizowane sygnałem dźwiękowym i miganiem diody. Urządzenie jest wielkości długopisu i waży tylko 30 gram. Zasilany jest na zwykłe baterie, które można łatwo wymienić. Cena SOEKS 112 to tylko 379 zł.

Więcej informacji o SOEKS 112 można znaleźć na tej stronie.

 

Licznik Geigera Prime

Soeks Prime drugiej generacji (od starego modelu odróżnia go biało-niebieska obudowa) to mały, poręczny miernik, który można mieć zawsze przy sobie. Zasilanie na zwykłe paluszki AAA i długi czas pracy na baterii sprawia, że jest to idealne urządzenie do wykorzystania na wyprawach terenowych. Jaskrawy kolorowy ekran jest czytelny w nocy. Przekroczenie normy jest sygnalizowane na wyświetlaczu i sygnałem dźwiękowym. Cena miernika Soeks Prime to 699 zł.

Licznik Geigera Quantum

Soeks Quantum to bardziej zaawansowany miernik wyposażony w dwie rurki Geigera-Mullera co ułatwia zlokalizowanie źródła zwiększonego promieniowania. Posiada także możliwość eksportu historii pomiarów na komputer przy wykorzystaniu bezpłatnego programu dla Windows i MacOS. Quantum charakteryzuje się szybkim działaniem i wysoką dokładnością pomiarów. Przekroczenie normy jest sygnalizowane na wyświetlaczu i sygnałem dźwiękowym. Cena miernika Soeks Quantum to 999 zł.

Liczniki Geigera znajdujące się w ofercie naszego sklepu można znaleźć tutaj https://www.srtech.pl/licznik-geigera

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl